Vydané CD/MC
Vracove, milý Vracove - 2009 Tisk E-mail
Napsal Administrator   

Vracove, milý VracoveZatím poslední nahrávka Vracovjáků, na níž najdete především písně, o které si naši posluchači nejčastěji říkají na našich vystoupeních. Ale jsou zde i dvě zbrusu nové písně, které naší kapele věnovali známí skladatelé Jiří Volf a Zdeněk Gurský. Podle jedné z nich, Vracove, milý Vracove je pojmenována celá nahrávka. Pevně věříme, že si při poslechu této nahrávky odpočinete a známé melodie ve Vás vzbudí chuť si s námi zazpívat.

 
A jedem.... - 2005 Tisk E-mail
Napsal Administrator   

cd6.jpg

První nahrávka složená výhradně z orchestrálních skladeb. Na českém trhu po těchto albech sice není velká poptávka, český posluchač si rád se svou kapelou i zazpívá. Ale v zahraničí, kde občas koncertujeme, jsou nahrávky orchestrálních skladeb velmi žádané. Najdete zde skladby velmi známé, ale i skladby, které byly upraveny Vracovjákům přímo na míru. Taktéž toto album dalo možnost vyniknout instrumentálním sólistům naší kapely.

 
Pod ořechama - 2003 Tisk E-mail
Napsal Administrator   

cd5.jpg

Ve Vraco vě najdete sklep, před kterým je starý košatý ořech a pod ním stůl s posezením. Když si do jeho stínu někdy v létě sednete a nalejete si pohárek dobrého vína, tak je to ta pravá slovácká pohoda a balzámek na duši. A tento pocit by Vám mělo ještě umocnit naše album Pod ořechama, na které jsme dlouho vybírali písně nejen melodické, ale hlavně s texty, které mají co povědět.

 
Vracovjáci 10 let - 2000 Tisk E-mail
Napsal Administrator   

cd4.jpg

Jak už napovídá název, toto album završilo troufám si říci velmi úspěšnou první "desetiletku" kapely. Byla pokřtěna na slavnostním koncertu a přehlídce dechových hudeb k 10 výročí kapely Vracovjáci. V době vydání této nahrávky se kapela vedle titulu VÍTĚZ POLKA FEST 95 již  2 roky pyšní titulem VÍTĚZ ZLATÉ KŘÍDLOVKY 98. Jen dvěma kapelám se doposud podařil tento "double" a nás těší, že jsme byli první.

 
Pro přátele - 1998 Tisk E-mail
Napsal Administrator   

cd3.jpg

Tato nahrávka vznikla vlastně na četná přání našich posluchačů a přátel a jsou na ní zachyceny jejich nejoblíbenější skladby proložené mluveným slovem našeho dvorního konferenciéra kapely a lidového vypravěče Karla Kopřivy z Milotic. Právě kombinace skladeb a jeho vtipného vyprávění činí tuto nahrávku ojedinělou a přibližuje posluchačům atmosféru našich živých koncertů. Nahrávka je zajímavá i tím, jak v písních zachycuje jednotlivá období života lidí na vesnici.

 
V hodovú nedělu - 1995 Tisk E-mail
Napsal Administrator   

cd2.jpg

Nahrávka odráží úspěch kapely v soutěži POLKA FEST 1995 a i její název je odvozen právě od vítězné skladby této soutěže. Vracovjáci totiž tenkrát triumfovali nejen jako absolutní vítěz, ale i jako interpret skladby oceněné diváky v soutěži o nejlepší původní skladbu. Vedle této skladby zde naleznete nádhernou píseň Hádajů Slávka Smišovského a další skladby včetně pravého slováckého verbuňku i vrtěné.

 
Pěkná chvilka - 1994 Tisk E-mail
Napsal Administrator   

cd1.jpg

První a proto nezapomenutelná nahrávka Vracovjáků. Začátek spolupráce s Jiřím Volfem, originální skladby psané převážně na míru Vracovjákům vypovídající o kráse tohoto městečka a jeho okolí. S touto nahrávkou je spojeno rovněž první uvedení kapely a jejích sólistů v Českém rozhlasu a České televizi.